Balık Burcunun Özellikleri

balikburcuZodyak kuşağının son burcu olan balık burcu, su grubuna mensup 3 burçtan biridir. Balık burcu, genellikle duygusal insanların sahibi olduğu bir burçtur. Burçlar dünyasının belki de en duygusal ve en alıngan burcu yine balık burcudur. Kısa süreli birliktelikler yerine uzun süreli birliktelikler yaşamayı tercih eden balık burcu, kendi gibi su grubuna mensup kişilerle çok iyi anlaşır. Özellikle yengeç burcu, balık burcu için hem iyi bir dost, hem de iyi bir eş olur.

Bu ikilinin çok iyi anlaştıklarını görebilirsiniz. Balık burcu, çok aktif bir yaşama sahip değildir. Bu nedenle evde oturmayı tercih eder. Onu evde oturup film izlerken görebilirsiniz. Çok girişken bir yapıya sahip olmadığı için, genelde bir adım geride durmayı tercih eder. İş hayatında grup çalışmasına yatkın bir burç olan balık burcu, yönetici konumundan çok, yönetilen konumunda olmaya daha uygundur.

İkili ilişkilerinde de ipleri elinde tutacak bir karşı taraf bekler. Kıskanç bir yapıya sahip olan balık burcu, karşısındakinin de onu kıskanmasını bekler. Farklı bir duygu dünyası bulunan balık burcu, sanatçı ruhlu bir burçtur. Estetiğe ve güzelliğe önem veren bu burcun insanları, sanat dünyasında oldukça başarılı olurlar. Yazar, şair, ressam ya da müzisyen olmaya oldukça yatkın olan balık burcuna mensup kişiler, bu tarz yaratıcı ve estetik alanlarda çalışmalıdır. Görünümüne oldukça özen gösteren balık burcunun estetik algıları oldukça gelişmiştir.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*