Balık Burcunun Özellikleri

Balık Burcunun Uyumu

balikburcuDeğişken burçlar grubuna giren Balık burcu Zodyak kuşağının son burcudur. Balık burcunun bitimiyle döngü yeniden başlar. Balık burcunun gezegeni olan Neptün, bilinçaltını, yüksek hayal gücünü ve güçlü psişik yetenekleri temsil eder.

Balık burcu insanları her zaman her yerde aşırı duygusal ve kırılgan yapılarıyla kendilerini belli ederler. Size gülümseyen bir Balık burcu insanı beş dakika sonra derin kederler içerisinde karamsar düşüncelerle karşınızda olabilir.

Balık burcu, burçlar kuşağının en değişken burcudur. Okyanustaki bir balık nasıl sabit değilse Balık burcuna mensup bir kişi de asla sabit değildir. Öğrenme ve kendini geliştirme merakı yüksek olan Balık burcu insanının en kötü özelliklerinden biri hiçbir şeyi kolay beğenememesidir.

Kimi zaman yoğun bir depresyon haliyle kendilerini, hayatlarını ve çevrelerindeki insanları sorgulayan Balık burcu insanları kafalarına eserse her şeyi bir anda bırakıp gitme özelliğine de sahiptir. Elementi su olan Balık burcu insanı pek çok su elementi burcu mensubu gibi yoğun kafa karışıklığı ve karmaşık duygularla örülü bir hayata sahiptir. Bazen oldukça karamsar olan Balık burcu insanları parasal yönden şanslıdırlar. Her daim bir yerlerde parayla ilgili şansları açıktır.

Balık burcu insanları, çevrelerindeki kişilere karşı toleranslı yapılarıyla her daim omzunda ağlanacak bir dost olurlar. Bu nedenle psikologluk-terapistlik gibi meslekler Balık burcu insanları için biçilmiş kaftandır. Balık burcu insanları alçak gönüllülükleri ile ve şefkatli halleriyle ilişkilerde istenen kişi olma yolunda ilerdedir. Bir Balık ile kavga veya küskünlük yaşarsanız o bu kavgayı veya küskünlüğü en kısa zamanda bitirmek kaygısıyla size gurur yapmadan adım atacaktır. Başınız sıkıştığında yardımsever Balık burcu insanı hemen sizin yardımınıza koşacaktır. Fakat Balık burcu insanı çok alıngan olduğu için onunla iletişim kurarken dikkat etmeniz ve onu incitmemeniz gerekir.

Balık burcu insanları işlerinde çok ihmalkâr oldukları için bazen işler birdenbire birikip başlarını ağrıtabilir. Bu durumda da her zaman için kaybetmedikleri karamsarlıkları ortaya çıkar. Balık burcu insanları çok nazik ve anlayışlı olmalarının yanı sıra son derece çekingendirler.

Balık burcu insanı âşık oldukları insanlara karşı son derece hassastırlar fakat aynı zamanda çok fırtınalı bir kıskançlıkları vardır. Hatta karşılarındaki insanı kendilerinden soğutabilirler bile. Balık burcu insanları yaratıcı fikirleriyle tanınırlar ve sanatsal alanda oldukça başarılıdırlar.

Balık burcunun uğurlu taşları safir, ametist ve mercandır. Uğurlu günü ise Perşembe’dir. Uğurlu sayıları 7’dir. Uğurlu çiçekleri inci çiçeği ve zambak olan Balık burcu insanlarının uğurlu kokuları ise kiraz çiçeği, limon çiçeği ve zambaktır.

Sindirim ve sinir sistemi hastalıkları ve romatizmaya yakalanma ihtimalleri yüksektir.

Yengeç ve Akrep burçlarıyla çok iyi anlaşan Balık burcu; Oğlak, Kova, Koç, Boğa burçlarıyla da iyi anlaşır. İkizler ve Başak burçlarıyla ise hiç anlaşamaz. Aslan ve Terazi burçlarına karşı da çekimserdir.

Doktorluk, öğretmenlik ve sanatla ilgili hemen hemen her meslekte başarılı olabilirler.

Balık burcunun ünlü isimlerine şu kişiler örnek gösterilebilir: Albert Einstein, Alexander Graham Bell, Antonio Vivaldi, Gorbachev, Hugo, Jerry Lewis, Lisa Minelli, Michelangelo, Ornella Muti, Rossini, Rudolph Nurayev, Ursula Andress, Yuri Gagarin, Bobby Fisher, Christopher Atkins, Chopin.

Balık burcu insanları deniz rengi olan maviyi ve mor rengin tonlarını çok severler. Balık burcu insanları romantik oldukları için onların ruhuna hitap eden romantik hediyeler veya sanatsal bir aktiviteye katılım bileti onlar için en ideal hediye olacaktır. Bir Balık’a âşıksanız mutlaka sık sık onu düşündüğünüzü belirten işaretler göndermeyi ihmal etmeyin.