Balık Burcu Kadınının Özellikleri

Balık Burcunun Uyumu

kadin20 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasında doğan kadınlar, Balık burcu kadınıdır. Balık kadını romantik, hassas, duygulu, duyarlı, narin ve sezgisel yönü güçlü bir kadındır. Yönetici gezegeni Neptün’dür. Neptün de Venüs’ün üst skalasıdır. Venüs sanat, sevgi ve aşk tanrıçasıdır. Neptün ise Venüs’ün daha derin halidir. Daha sezgiseldir. Düşünce ve duygu derinliği son derece yüksektir. Dolayısıyla Balık burcu insanlarının da oldukça sezgisel insanlar olduklarını söyleyebiliriz. İyi bir şair, iyi bir ressam, iyi bir senarist veya iyi bir yazar olabilir. Çünkü sezgileri onu daha yaratıcı kılar.  Sezgileri güçlü burçlardan biridir. Bundan dolayı yazarlar içerisinde en çok Balık burcu olan insanlar vardır. Balık burcu içerisinde de daha çok kadınların sezgiselliği üst seviyededir.

Balık burcu kadını, son derece duygusal bir yapıya sahiptir. Onun çift karakterli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bir karar vereceği zaman kendi düşüncelerini çok dikkate almaz. Başka insanların fikirleri onun için büyük bir önem taşır. O bencillikten ve menfaatçilikten uzaktır. Yeri gelir kendisini geri plana çeker ve hakkını başka insanlara devreder. Balık kadını çocukları için, eşi için, ailesi için yaşar.  Hep onların mutluluğunu ister. Bu yüzden kendi isteklerini hep geri plana atar. Hal böyle olunca içinde biriktirdiği istekler onu bunalıma sürükleyebilir. Hatta diyebiliriz ki; onun bu sanatkarane tavırları içinde biriktirdiklerinin yansımasıdır. İçinde biriktirdiği istekleri şiirlerle, şarkılarla, resimlerle ifade eder. İç dünyaları hakikaten çok renklidir. Kimisi iç dünyasında bir şairdir, kimisi bir çalgıcıdır. O bazen içine kapanıp o renk cümbüşünün içerisinde yaşamayı tercih edebilir. Bu özelliği onu yalnızlığa ve melankoliye itebilir. Ayrıca onu nitelendirirken ‘yatak odası bakışlı’ demek doğru olacaktır. Çünkü böyle uykudan yeni kalkmış gibi mahmur mahmur bakan kişiler genellikle Balık burcudur.

Balık burcu kadını, geniş bir hayal dünyasına sahiptir. Onun bu özelliği sevgisini verdiği insanları çok başka alemlere taşıyabilir. Hatta şunu söyleyebiliriz; hayal dünyasına o kadar takılıp kalır ki gündelik yaşamı ile çok ilgilenemez, dağınıklaşır. Dünya hallerine karşı biraz duyarsızdır. İşte o dağınıklığın içinde yaşamayı kabul ediyorsanız onun o duygusal dünyasında, hayal aleminde gezinebilirsiniz. Böylece onunla çok romantik ve duygu yüklü bir aşk yaşayabilirsiniz.