Balık Burcu Erkeğinin Özellikleri

Balık Burcunun Uyumu

erkek19 Şubat ile 20 mart arasında doğan kişiler Balık burcu olurlar. Bu günler +, – 1-2 gün oynayabilir. Balık burcunun yönetici gezegeni klasik astrolojiye göre Jupiter, modern astrolojiye göre ise Neptün’dür. Balık burcundan olan insanlar neşeli, iyimser, sezgisel ve yaratıcı bir karaktere sahiptir. Bunun yanında din ve inanç konularına da eğilimli oldukları görülür. Sezgilerinin kuvvetli olması da onların bu özelliklerine destek olur. Özellikle Balık burcu erkeği manevi yönden güçlü, hayalperest, fedakar, hassas, duygusal ve sezgileri ile hareket edebilen bir yapıya sahiptir.

Balık burcunun simgesine baktığımız zaman her iki tarafa giden bir balık ikonunu görürüz. Buradan da anlaşılacağı üzere Balık burcundan olan kişiler her an farklı bir yöne kayabilecek, değişken yapıya sahip insanlardır. Yani onların istekleri, ruh halleri, beğenileri, fikirleri ve davranışları kısa sürede değişime uğrayabilir. Tabi ki bu özellikleri onların güvenilir kişiler olmadığını göstermez. Balık burcu su grubundandır. Dolayısıyla da Balık burcu erkekleri duygusal ve hassastırlar. Kendilerini duygusal güvence altına almak isterler. Burçlar ayrı ayrı değerlendirilirse Balık, en duygusal burç olarak gösterilebilir.

Balık burcu erkeği çok fedakar, hassas, duyarlı ve merhametlidir. Birlikte olacağı kadının da bu özelliklere sahip olmasını ister. Onun hayatında katı, sert, kaba insanlara yer yoktur. Çünkü onlarla anlaşmakta son derece güçlük çeker. Onun için iyiliksever, güler yüzlü, neşeli, merhametli ve vicdan sahibi olmak çok önemlidir. Karşı tarafta aradığı kriterler de bunlardır.