Balık Burcunun Cinsel Hayatı

Balık Burcunun Uyumu

cinsellikKadınının;

Balık burcu kadını için cinsellik ilk planda değildir. Çünkü onun için bedensel hazlardan ziyade duygular hazlar önemlidir. Duygusal olarak kendisini güvence altında hissetmek ister. Ancak bu cinsellikten kaçtığı manasına da gelmez. Balık burcu kadını yönetici gezegenleri Neptün ve Jüpiter’in de etkisiyle yaratıcı ve estetik özelliklere sahiptir. Bu özelliklerini cinsel hayatına da yansıtır. O yüzden fantezileri çok geniştir. Hayal dünyası en gelişmiş burçlardan biridir.

Balık kadını hiçbir konuda bencil değildir. Cinsel hayatında da partnerini mutlu etmek isteyecektir. Yani sadece kendisini değil de partnerinin de keyif almasını isteyecektir. Bu yönde hareket edecektir. Balık kadını cinsel deneyimlerini çok kısa tutmaktan hoşlanmaz. O her anın keyfini çıkarmak ister. Dolayısıyla ön sevişmeyi de mümkün olduğunca uzun tutmak ister. Cinselliğe dair minik oyunlardan, flörtleşmelerden de son derece büyük keyif alır.

Balık burcu kadını cinselliğe de biraz duygusal yaklaşır. O cinselliği partneriyle bütünleşmek için bir araç olarak kullanır. Cinsel hayatında uyumlu olduğu, yani bütünleşebildiği partneriyle de uzun süre birlikte olabilir.

Erkeğinin;

Balık burcu erkeği hemcinslerine göre farklı bir yapıdadır. Daha estetik ve hassas bir bakış açısına sahiptir. Bu özelliği onu cinsel hayatında da farklı kılacaktır. Hayalperest ve yaratıcı bir kişiliğe sahip olduğu için yatak odasında da sıradanlıktan uzak duracaktır. Her türlü fanteziye açık bir tarafı vardır.

Balık burcu erkeği cinsel hayatında da yumuşak hareketlerden ve dokunuşlardan hoşlanır. Sosyal hayatında sertlikten ve kabalıktan kaçınan Balık erkeği cinsel hayatında da sert ve ani hareketlerden hoşlanmaz. Onlar için cinsel yaşam sadece bedensel tatminden ibaret değildir. Cinsel yaşamlarına da bir duygusallık ve hassaslık hakimdir. Çünkü onlar cinselliği eşleri ile bütünleşmek olarak tanımlarlar. Onlar eşleri ile kendilerini bir elmanın iki yarısı olarak görürler. Cinsellikle de bütünleştiklerini düşünürler.

Balık burcu erkekleri cinsel deneyimlerini oldu bittiye getirmekten hiç hoşlanmazlar. Onlar için her anın ayrı bir önemi vardır. Her anın keyfini çıkarmak isterler. Bundan dolayı da Balık erkekleri ön sevişmeyi uzun tutmaktan çok hoşlanırlar. Ayrıca yatakta bencil değildirler. Partnerlerinin isteklerini göz ardı etmezler. Onu mutlu edecek ve ona keyif verecek şeyleri bilirler. Bu yönde de hareket ederler.

Balık burcu erkeğinin hayatında cinsellik çok çok ön planda değildir. Onun için hisleri ve duyguları daha çok önem taşımaktadır. Ancak o cinselliği de duygusal hayatının bir parçası olarak görür. Çünkü orada da duygusal olarak bir şeyler hissettiği kadınla bütünleştiğini düşünür. Duygusal olarak arasında bir bağ bulunmayan bir kadın ile cinsel birliktelik yaşamaktan kaçınır.