Balık Burcunun Aşk Hayatı

Balık Burcunun Uyumu

askErkeğinin;

Balık burcu erkeğinin aşk anlayışı, diğer burç erkeklerine göre daha farklıdır. Çünkü Balık burcu sevgi burcudur. Balık burcundan olan kişiler genelde duygusal ve sezgisel derinliğe sahip, hassas insanlardır. Dolayısıyla onlar aşkı da çok derin manada yaşarlar. Her şeye sevgi ile yaklaşırlar, kinci bir tarafları yoktur. Onlar sevgi duymamaları gereken kişilere bile düşman olmazlar. Kötülük anlamında yapabilecekleri en büyük eylem, kendilerini rahatsız eden kişileri hayatlarından çıkarmaktır. Kin beslemeyen burçlar arasında yer alır.

Balık burcu erkeği duygusal ve hassastır. Haliyle biraz da melankolik bir yapısı vardır. Aşk hayatında da bunun en etkili halini görürüz. Zaman zaman çok kırılgan ve alıngan olabilirler. Bir şeye çabuk kırılıp içlerine kapanabilirler. Bundan dolayı Balık erkeklerine karşı hassas ve nazik davranılmalıdır. Onu kırıcı cümlelerden kaçınmak gerekir.

Balık burcu erkeğinin aşk hayatında aradığı özelliklerin başında ise duygusal güvence gelir. O çatışmacı ve sadakatsiz insanlarla asla anlaşamaz. Bundan dolayı da sadık, uyumlu ve düzenli bir ilişkisinin olmasını ister. Kendisini bu açıdan rahat hissettiren ve ona güven veren birisini bulduğunda ise o kişiyle evlenebilir. Ancak çift karakterli ve değişime müsait bir yapısı olduğu için her an bu kararından da vazgeçebilir.

Balık burcu erkekleri çok romantiktir. Duygusal derinlikleri son derece yüksektir. Yönetici gezegenleri Neptün’dür. Bunun da etkisiyle hassas, anlayışlı, hisleri ve sezgileri ile hareket edebilen bir erkektir. Hayata sevgi ile bakar. Bu sevgisini en çok da sevgilisine verir. Sevgilisi için sıra dışı ve şaşırtıcı romantik ortamlar hazırlayabilir.

Balık burcu erkeği sadakat konusunda ikiye ayrılır. Onlar ya çok sadık ya da çok sadakatsiz insanlardır. Bazı Balık erkekleri hiçbir şekilde sadakatten ödün vermezler. Onlar ileriyi göremedikleri ve mutsuz oldukları bir ilişkiyi ayakta tutmak için bile mücadele eder, fedakarlık yapar. Bazı Balık burcu erkekleri ise ilişkilerinde mutsuz oldukları takdirde tek eşlilikten kaçınabilirler.

Kadınının;

Balık burcu kadını, aşk konusunda diğer burçlara nazaran biraz farklıdır. Yönetici gezegeni Neptün’den dolayı hayata sevgi penceresinden bakar. İçerisinde kötülüğe dair hiçbir şey barındırmaz. Duygusal, hassas, duyarlı ve romantiktir. Bu da onun iyi bir aşk kadını olmasına zemin hazırlar. Ancak onun karşısındaki insan da kendisi gibi anlayışlı, uyumlu, sevgiye değer veren, romantik bir kişiliğe sahip olmalıdır. Her şeyden önce kendisine güven vermelidir. O insanları dış görünüşlerinden ziyade iç güzelliklerine bakarak değerlendirmektedir. Seçici davranır ve hemen güvenmez. Balık burcu kadını duygusal olarak kendisini güvence altında hissetmezse mutsuzlaşır. İçe dönük yapısı bu noktada ortaya çıkar. Bundan dolayı onunla birlikte olan erkek, her şeyden önce onun güvenini kazanmalıdır.

Balık burcu kadını için romantizm çok önemlidir. Karşısındaki kişi, onun için romantik ortamlar oluşturur ve onun derin duygularına hitap edebilirse bu Balık burcu kadınını çok mutlu edecektir. Çünkü duyguları onun için çok önemlidir. Hatta en hassas ve duygusal burçlar arasındadır.

Balık burcu kadını çok sadıktır. Ancak onun sadakatini koruyabilmesi için çok sevmesi ve çok sevilmesi gerekir. Birlikte olduğu kişi onu çok seviyor ve ona değerli olduğunu hissettiriyorsa sadakatinden asla taviz vermez. İlişkisi onu mutlu etmiyorsa bile toparlanabilmek adına elinden geleni yapar. Sevdiği kişi için mücadele eder. Sevdiği bir kişiyle beraberse ayrılık onun için son seçenektir. Ancak başta da belirttiğimiz gibi Balık burcu kadınının sadık olabilmesi için birlikte olduğu kişiyle arasında derin duygusal bağların olması gerekir. Aksi takdirde sadık bir kadın olmayabilir. Ona sevgiyi ve aşkı hissettirmeyen, onu sıkan bir ilişki için mücadele etmez. Değişime müsait olduğu için de böyle bir durumda gözü başka insanlara kayabilir.